24 maja 2014

Majówkowe Podlasie - mix fot!

Na dysku od dłuższego czasu kwiczą foty z rowerowej majówki. Chwila, moment i będzie czerwiec, więc nie ma co przedłużać i rozprawić się z nią ostatecznie. Na początek kilka widoczków!

Podlasie krzyżami stoi. Kapliczek też jest masa. Nowe, stare, drewniane, metalowe, murowane. Od koloru do wyboru. Trochę trochę pluję sobie w twarz, że z roweru nie chciało mi się często schodzić. Robią wrażenie i co lepsze systematycznie są pielęgnowane. Lśniące wstążeczki, kwiatki w dzbanuszkach, odmalowane płotki to standard na wioskach.  Nie bez przyczyny wschód nazywany jest ostoją polskiego katolicyzmu.Tu dodatkowy plus za dobrą nazwę miejscowości :)


Musiałam wczuć się w klimat, bo nawet do fajnego kościoła na małą sesję foto wbiłam. To drewniane cudko znaleźć można w Mikaszówce, w środku Puszczy Augustowskiej.

MikaszówkaMikaszówka

Mikaszówka

Mikaszówka

Wschód Polski ma to do siebie, że takich drewnianych kościołów jest całkiem sporo. O wiele większe wrażenie wywarły na mnie małe wioski blisko granicy z Białorusią, w których zdażało się, że nie było ani jednego murowanej czy ceglanej chaty. Przez moment poczułam się jak na Syberii - na Olchonie lub w Arszanie :)


Street art z Podlasia. Tylko dla prawdziwych fanów Kajka i Kokosza.

Kajko i Kokosz

W Suwałkach kończyliśmy naszego rowerowego tripa. Do miasta wjeżdżaliśmy prawdopodobnie od jego najmniej reprezentatywnej strony, bo przywitał nas teren górniczy i składowisko śmieci :) Od naszej zeszłorocznej wizyty centrum Suwałk nawiedziła spora rewolucja - Plac Marii Konopnickiej (rynek) zyskał nowoczesny stajl.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


architektura (8) art (6) bieganie (2) Bułgaria (2) Chorwacja (1) Czechy (6) Dania (2) Deutschland (9) dolnośląskie (20) dziwy (2) Estonia (1) etno (2) event (9) film (5) Francja (7) góry (34) Grudziądz (16) Gruzja (6) Islandia (11) jesień (12) kajak (2) Karkonosze (5) koty (8) kuchnia (3) kujawsko-pomorskie (18) lato (8) Litwa (1) lubelskie (1) Łotwa (1) łódzkie (1) majówka (8) małopolskie (9) Maroko (14) mazowieckie (5) narty (10) okolice Poznania (5) party (2) PKP (2) podlaskie (12) pomorskie (7) Portugalia (14) Poznań (43) R. (20) rodzinka (6) Rosja (24) rower (17) rozkminki (9) Rumunia (3) samo życie (42) Słowenia (1) sport (10) szkolenia (1) Szwecja (1) śląskie (1) świętokrzyskie (6) Tatry (6) Toruń (3) UK (10) Ukraina (2) warmińsko-mazurskie (3) wielkopolskie (7) wiosna (8) Włochy (6) zachodniopomorskie (2) zamki (6) zima (16) zwierzaki (7)

Archiwum bloga

Obserwatorzy