1 czerwca 2014

Okrąglak!

Okrąglak to słynny modernistyczny budynek i podobno najbardziej rozpoznawalny obiekt w Poznaniu. Gdy sprowadziłam się do Poznania był w stanie rozpadu, później zamknięty i wreszcie obecnie jest po gruntownej odnowie. Aż do ostatniego tygodnia nie miałam okazji być w jego wnętrzu. Aktualnie jest to obiekt prywatny i jedynie od czasu do czasu można go zwiedzać. Skorzystałam z okazji, jaką dał Tydzień Architektury organizowany przez poznański SARP i podziwałam Poznań z ciutek innej perspektywy niż zazwyczaj :) Jego wnętrze i widoki z tarasu są świetne! 

Okrąglak w Poznaniu

wnętrze Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka

widok z Okrąglaka


Okrąglak

Okrąglak

OkrąglakOkrąglak

Okrąglak

Okrąglak

10 komentarzy:

 1. ech, ja się załapałam na ichota. w sumie nie wiem czemu, bo na okrąglaka wyslałam maila sekundę wcześniej. żal mi tak strasznie, że nie mogę patrzec na zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cierp! :D Mi się Pixel jeszcze marzył, ale przegapiłam zapisy :/ w każdym razie z Okrąglaka się bardzo cieszę, bo tyle lat w Poznaniu, a zawsze tylko z zewnątrz go podziwiałam :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Też tak myślę ;] Przed remontem podobno wyglądały tak -> http://bi.gazeta.pl/im/7/3867/z3867047X.jpg Najciekawe jest to, że mają trzy biegi. Trzeba wybrać dobre schody by wejść na dobre piętro! :)

   Usuń
 3. widoki z tarasu są na prawdę świetne! i ten "dom książki"! szkoda że w towarzystwie fast fooda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś mi się o oczy obił jakiś artykuł na temat zmiany właściciela Domu Książki, więc może i ten budynek zmieni się na lepsze! :)))

   Usuń
 4. a po tym zwiedzaniu myslisz że da się wejść tam tak po prostu? sprawdzali was jakoś? czy można na cwaniaka wejść jak gdyby nigdy nic? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sprawdzali, ale krok w krok za nami chodzilo 2 ochroniarzy, szczególnie na tarasie. Generalnie może być ciężko się tam dostać (ochrona ma kanciapę przy wejściu), ale możesz próbować pod pretekstem spotkania w jakiejś firmie, która ma tam biuro. Na cwaniaka możesz spróbować szybko wbiec i zobaczyć klatkę ;]

   Usuń
  2. Zajrzeć do klatki można zupełnie bez cwaniakowania. Ale na taras będzie ciężko...

   Usuń
 5. Jeja, ale piękny budynek, zwłaszcza te schody! Zazdroszczę okazji niesamowicie. :)

  OdpowiedzUsuń


architektura (8) art (6) bieganie (2) Bułgaria (2) Chorwacja (1) Czechy (6) Dania (2) Deutschland (9) dolnośląskie (20) dziwy (2) Estonia (1) etno (2) event (9) film (5) Francja (7) góry (34) Grudziądz (16) Gruzja (6) Islandia (11) jesień (12) kajak (2) Karkonosze (5) koty (8) kuchnia (3) kujawsko-pomorskie (18) lato (8) Litwa (1) lubelskie (1) Łotwa (1) łódzkie (1) majówka (8) małopolskie (9) Maroko (14) mazowieckie (5) narty (10) okolice Poznania (5) party (2) PKP (2) podlaskie (12) pomorskie (7) Portugalia (14) Poznań (43) R. (20) rodzinka (6) Rosja (24) rower (17) rozkminki (9) Rumunia (3) samo życie (42) Słowenia (1) sport (10) szkolenia (1) Szwecja (1) śląskie (1) świętokrzyskie (6) Tatry (6) Toruń (3) UK (10) Ukraina (2) warmińsko-mazurskie (3) wielkopolskie (7) wiosna (8) Włochy (6) zachodniopomorskie (2) zamki (6) zima (16) zwierzaki (7)

Obserwatorzy