21 października 2012

Camden Market

Targowiska w Londynie przeszły moje oczekiwania. Najbardziej spodobał mi się Camden Market, który odwiedziłam w sobotę z samego ranka. około godz. 10. Nie wszystkie sklepiki były jeszcze otwarte, ale zdecydowanie można było wówczas spokojnie oglądać ciuszki, torebki, książki, upominki i tysiące innych rzeczy, które są tu sprzedawane. Jest po prostu wszystko, nowe i używane. Ludzi praktycznie nie było. Tłumy zaczęły się schodzić, gdy my to miejsce już opuszczaliśmy, ok. 13. Nie mam pojęcia jak wielka jest powierzchnia zajęta przez sklepiki i stragany, ale na pewno nie mała. W uliczkach można się spokojnie zgubić. Wchodziliśmy w jakiś budynek, po to by za moment wyjść na świeże powietrze. Oprócz dobrego shoppingu można też się dobrze napełnić jedzonkiem z całego świata. Nie zabrakło stoiska z polskim jedzeniem, na którym królował bigos i kiełbasa.  

Jedno co mnie zastanawiało, to czy na prawdę w Londynie jest taki popyt na używane ciuchy? Ceny niektórych używanych rzeczy, czy nawet szmat, była powalająca. Zdecydowanie docenić trzeba polskie szmateksy, gdzie za kilka złotych wygrzebać można w zasadzie to samo. 

Bardzo ciekawe były sklepy specjalistyczne np. z modą gotycką. Wrażenie robiły też szyldy czy reklamy sklepów, chociaż nie wiem czy to takie wielkie twory przyklejone do budynków można tak nazywać :)
Cyberdog to chyba najbardziej odjchany sklep, jaki widziałam w tej dzielnicy. Polecam zapoznanie się z asortymentem sklepu internetowego ;]Chwilę wytchnienia od zakupów można znaleźć nad Regent's Canal. 
2 komentarze:

  1. Moda gotycka? Kiedyś szukałam (dawno temu) takiego sklepu w Polsce i mi nie wyszło.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. i uchroniło Cię to przed jakimś "błędem młodości"? :D

      Usuń


architektura (8) art (6) bieganie (2) Bułgaria (2) Chorwacja (1) Czechy (6) Dania (2) Deutschland (9) dolnośląskie (20) dziwy (2) Estonia (1) etno (2) event (9) film (5) Francja (7) góry (34) Grudziądz (16) Gruzja (6) Islandia (11) jesień (12) kajak (2) Karkonosze (5) koty (8) kuchnia (3) kujawsko-pomorskie (18) lato (8) Litwa (1) lubelskie (1) Łotwa (1) łódzkie (1) majówka (8) małopolskie (9) Maroko (14) mazowieckie (5) narty (10) okolice Poznania (5) party (2) PKP (2) podlaskie (12) pomorskie (7) Portugalia (14) Poznań (43) R. (20) rodzinka (6) Rosja (24) rower (17) rozkminki (9) Rumunia (3) samo życie (42) Słowenia (1) sport (10) szkolenia (1) Szwecja (1) śląskie (1) świętokrzyskie (6) Tatry (6) Toruń (3) UK (10) Ukraina (2) warmińsko-mazurskie (3) wielkopolskie (7) wiosna (8) Włochy (6) zachodniopomorskie (2) zamki (6) zima (16) zwierzaki (7)

Obserwatorzy