26 lutego 2014

Projektowanie łazienki idealnej

Moja blogowa nieaktywność ma swoje przyczyny. Mierzę się z projektowaniem własnego mieszkania i pochłania mi to ogromne ilości czasu. Myślałam, że będzie to łatwe, bo te najważniejsze pomysły siedzą w mojej głowie od bardzo dawna. Jest ich co prawda więcej niż miejsca do wykorzystania, ale wierzę, że większość uda się gdzieś upchnąć.

Pierwszym wyzwaniem jest łazienka, a raczej zaprojektowanie układu płytek. Od początku planowałam białą z kolorowym akcentem. I z tym akcentem od tygodnia miałam problem. Bowiem to co mi się podoba i co chciałabym zrobić nawiązuje do następujących realizacji. 
Źródło: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Mój kolorowy akcent zaplanowałam nad wanną. Wydawałoby się, że nic trudnego. Kupuję kolorowe płytki i szaleję. Niestety najważniejsi producenci płytek nie mają odpowiedniej palety barw, która sprostałaby moim wymaganiom :) W grę w zasadzie wchodzą tylko dwie kolekcje polskich producentów: Pastele Tubądzina i Inwesta Paradyża (jakby ktoś też kiedyś szukał). Pięknej tęczy z nich nie da rady stworzyć. Więc mój pierwszy pomysł z 8 kolorami płytek ułożonymi pionowo w tęczowy wzór (podobne do foty powyższej) okazał się nierealny. Poważnie rozważałam tetrisa.


Taki wzór.


Aż stworzyłam taki mix z łagodnych pastelowych barw. 


Było idealne do momentu ułożenia tej kombinacji w sklepie. Kolory z broszur w necie znacząco różniły się od tych realnych. Całość wyszła mdła. Wizja wyboru płytek przez Roberta skutecznie zmobilizowała mnie do dalszego działania, więc szybko pozbierałam kilka kafli pasujących do siebie i po ostatecznym rozrysowaniu tego w domu jestem totalnie zadowolona :] Wielkim plusem jest to, że wykorzystam prawie wszystkie kafle z poszczególnych paczek i nie będę musiała myśleć co z nimi zrobić.


Jak Wam się podoba? Jeśli w swoich zbiorach macie jakieś fajne kolorowe realizacje łazienek to będę wdzięczna za podesłanie linków. Może wykombinuję jeszcze coś ciekawszego :)

4 komentarze:

 1. tetris jest boski!!! :D a jak nie tetris to wzór pierwszy, też świetny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie z tetrisem najbardziej bałam się, że znudzi się po jakimś czasie :) dodatkowo jest dość kosztowny, bo kolorowe płytki też kartonami trzeba kupować :/

   Usuń
 2. ciekawy projekt, bardzo oryginalny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję bardzo :))) ostatecznie będzie jednak wymarzona tęcza :]

   Usuń


architektura (8) art (6) bieganie (2) Bułgaria (2) Chorwacja (1) Czechy (6) Dania (2) Deutschland (9) dolnośląskie (20) dziwy (2) Estonia (1) etno (2) event (9) film (5) Francja (7) góry (34) Grudziądz (16) Gruzja (6) Islandia (11) jesień (12) kajak (2) Karkonosze (5) koty (8) kuchnia (3) kujawsko-pomorskie (18) lato (8) Litwa (1) lubelskie (1) Łotwa (1) łódzkie (1) majówka (8) małopolskie (9) Maroko (14) mazowieckie (5) narty (10) okolice Poznania (5) party (2) PKP (2) podlaskie (12) pomorskie (7) Portugalia (14) Poznań (43) R. (20) rodzinka (6) Rosja (24) rower (17) rozkminki (9) Rumunia (3) samo życie (42) Słowenia (1) sport (10) szkolenia (1) Szwecja (1) śląskie (1) świętokrzyskie (6) Tatry (6) Toruń (3) UK (10) Ukraina (2) warmińsko-mazurskie (3) wielkopolskie (7) wiosna (8) Włochy (6) zachodniopomorskie (2) zamki (6) zima (16) zwierzaki (7)

Obserwatorzy