22 sierpnia 2014

Miniatur Wunderland!

Moją listę miejsc do odwiedzenia w Deutschlandach śmiało mogę nazwać "Wandzia w podróży poleca!". Dzięki blogu Wandy doskonale wiedziałam, jak zagospodarować kilka godzin spędzonych w Hamburgu. Podziwanie największej na świecie makiety kolejowej czyli wizyta w Miniatur Wunderland była oczywiście moim najważniejszym celem. Bawiłam się pewnie tak dobrze jak dzieciaki, z którymi momentami przepychałam się o lepsze miejsce przy makiecie. Na szczęście mam zdecydowanie większą masę, więc z każdej walki wychodziłam zwycięsko! :) Wędrówka po 2 piętrach miniatur z kilku miejsc na świecie (Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Skandynawia, Ameryka) i poszukiwanie dziwnych scenek jest całkiem niezłą rozrywką. 

 


Po makiecie poruszały się nie tylko pociągi i samochodziki. Startowały i lądowały samoloty! Na makietę dostawały się lub znikały za pomocą dziury w ścianie. Wszystkiemu towarzyszyły oczywiście dźwięki. Dla większej radochy jest kilka opcji interaktywnych - wciśnięcie guzik uruchamia akcję np. skok na bungy.


Co jakiś czas zapadała noc.


7 komentarzy:

 1. Byłam tam ale jakoś mnie to wszystko nie zachwyciło. Wolałam pobiegać po Hamburgu i łapać pierwsze promienie Słońca- to jakoś Wiosną było ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie wręcz przeciwnie ;)))) Jestem trochę dużym dzieckiem, więc takie rzeczy mnie ostro kręcą. Jak byłam mała do znudzenia budowałam miasteczka z klocków lego i zawsze miałam za mało tych fajnych, kupnych w Niemczech klocków. Wizyta w Legolandzie pewnie będzie dla mnie jeszcze większą radością :D

   Usuń
 2. Ojeja, ale mi miło! Super, że ci się podobało, pamiętam, że ja też byłam zachwycona. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że w niektórych kwestiach mamy podobny gust :) Hamburskie śmietniki też mi się podobały!

   Usuń
 3. wow! Niesamowite te makiety! Nigdy czegoś podobnego nie widziałam! :) Jestem pod wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na żywo, gdy się dużo pojazdów i elementów rusza, to jest prawdziwy czad! Polecam. W Berlinie też jest. Mniejsza, ale zawsze jest trochę bliżej z PL :)

   Usuń
 4. Też tam chce! Jaki piękny świat!

  OdpowiedzUsuń


architektura (8) art (6) bieganie (2) Bułgaria (2) Chorwacja (1) Czechy (6) Dania (2) Deutschland (9) dolnośląskie (20) dziwy (2) Estonia (1) etno (2) event (9) film (5) Francja (7) góry (34) Grudziądz (16) Gruzja (6) Islandia (11) jesień (12) kajak (2) Karkonosze (5) koty (8) kuchnia (3) kujawsko-pomorskie (18) lato (8) Litwa (1) lubelskie (1) Łotwa (1) łódzkie (1) majówka (8) małopolskie (9) Maroko (14) mazowieckie (5) narty (10) okolice Poznania (5) party (2) PKP (2) podlaskie (12) pomorskie (7) Portugalia (14) Poznań (43) R. (20) rodzinka (6) Rosja (24) rower (17) rozkminki (9) Rumunia (3) samo życie (42) Słowenia (1) sport (10) szkolenia (1) Szwecja (1) śląskie (1) świętokrzyskie (6) Tatry (6) Toruń (3) UK (10) Ukraina (2) warmińsko-mazurskie (3) wielkopolskie (7) wiosna (8) Włochy (6) zachodniopomorskie (2) zamki (6) zima (16) zwierzaki (7)

Obserwatorzy